Защо е важно да се грижите за психологическото си благоденствие

Този период...
Този период от живота ти, в който имаш нужда да поговориш с някого извън кръга ти от приятели, семейство и познати. Да поговориш за това, през което преминаваш и да се почувстваш изслушан – не съден, а подкрепен в процеса на осъзнаване и промяна.

Преосмислянето
Може би имаш нужда от преосмисляне на сегашния си живот или пък чувстваш, че трябва да промениш нещо в начина, по който комуникираш със света. Повярвай ни, не си единственият. И няма нищо срамно в това да признаеш, че имаш нужда от помощ. Периодите на криза в нашия живот са най-продуктивното време, в което можем да работим над себе си и да се опитаме да променим моделите на поведение, които са били част от нас прекалено дълго.

Процесът
Нашите психолози работят с отделни хора, семейства и двойки от доста години. Няма нищо по-удовлетворяващо в работата им от момента, в който клиентите им вече не се нуждаят от тях. Този момент идва, когато те имат самочувствието, че могат да се справят сами. Подобен е на преживяването на родителя, чието дете започва самостоятелен живот. Това е процес, който има нужда от отдаване. Но и често се случва, клиентът тъкмо да започне да постига значима промяна и да се върне няколко крачки назад, с усещането, че не знае дали ще може да продължи. А той може…
Все повече и повече хора в България предприемат крачката да се срещнат с терапевт или психолог и на това все по-малко и по-малко се гледа като на нещо срамно.

Ето защо е добре да се видиш с психолог или терапевт поне веднъж в живота си:
Самото разговаряне кара притеснението или объркването, свързано с даден проблем, да изчезне. Процесът на работа ще ти помогне да разбереш не само симптомите, които проявяваш, но и моделите на поведение и отношенията, които са довели до тяхната поява.
Ще научиш за техники, които ще ти помогнат да се справяш с подобни бъдещи проблеми.
Неизразените чувства и травми се натрупват, ако не говориш за тях. И те ще те преследват и накрая ще експлодират в най-неочаквания момент. Така че, научаването как да се справяш с тях, ще ти предостави повече пространство за приятни емоции.
Ще разбереш повече за моделите ти на комуникация с останалите хора. Ти ли си медиаторът в семейството? Ти ли си черната овца? Свикнал ли си другите да очакват по-малко от теб? Или може би прекалено много?
Грижиш ли се за себе си или си твърде погълнат от това да си постоянно на разположение на другите? Ще се научиш как да запазваш собствените си граници и да отстояваш правата си.
Ще разбереш, че не си сам, като изградиш доверие с психолога си.
Как работи всичко това?
Една стандартна сесия с психолог трае около час и се провежда в сигурна и комфортна атмосфера, в която човекът, търсещ подкрепа да се чувства отворен и спокоен да сподели притесненията си.
Каквото се споделя в границите на кабинета на психолога остава конфиденциално.
В зависимост от проблемите, човек може да посети психолог повече от веднъж или между два и шест пъти. Разбира се, всеки случай е уникален и трябва да се разглежда индивидуално.
Така че, ако имаш желание да се срещнеш с психолог, обади ни се или ни напиши мейл и си запази час. Ние сме тук, за да помогнем!